Hot Screen har fått en ny ägare!

Hot screen

1I januari förvärvade familjen Anna och Fredrik Skanselid Hot Screen AB.
Anna och Fredrik ska driva vidare företaget i samma goda anda som tidigare, dvs. vara en leverantör med personlig service och med ett stort ansvartagande för företagets produkter. Ambitionen är att både vårda och utveckla Hot Screens varumärke och produkter. Entreprenörerna Anna och Fredrik har en lång bakgrund som egna företagare dock inte inom tryckeribranschen. Värmetransfers är en ny erfarenhet som Anna och Fredrik anser har goda utvecklingsmöjligheter och framtidsutsikter. De tycker det ska bli intressant att driva ett företag tillsammans med de mycket kompetenta medarbetarna. Det är en spännande bransch med stor potential.

Fredrik kommer ta rollen som VD med fokus på företagets utveckling. Anna kommer arbeta med marknadsfrågor och försäljning. Ägarbytet ses av medarbetarna som något positivt och alla på Hot Screen hoppas på fortsatt fina samarbeten med såväl kunder som leverantörer. För ytterligare information kontakta;

Fredrik Skanselid, 0705-36 16 09

Dela Inlägg

Vill du veta vad som händer på Hot Screen?

Fyll i din e-post i fältet för att registrera dig till vÃ¥rt nyhetsbrev och fÃ¥ de senaste nyheterna om vÃ¥ra produkter, samarbeten, företagshändelser med mera direkt i din inkorg! 

Se även

Följ oss!

Svenska

Registrera dig i vår nya webbshop

Du befinner dig just nu i vår tidigare webbshop. Du kan redan nu börja använda den nya på beta.hotscreen.se.

För att komma igång skapar du ett nytt lösenord med samma e-postadress som i den tidigare webbshoppen.

Länk: https://beta.hotscreen.se/inlogg-till-ny-webb


English

Sign up for our new webshop.

You are currently in our previous webshop. You can already start using the new one at beta.hotscreen.se.

To get started, create a new password using the same email address as in the previous webshop.

Link: https://beta.hotscreen.se/en/login-to-new-website

Nyhetsbrev

Registrera till nyhetsbrev